אתה כאן
sideBarשכונת "טבריה המושבה" יוצאת לדרך – ועדת התכנון והבניה המחוזית אישרה באופן סופי את הקמתה של השכונה החדשה הגדולה בטבריה PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

tveria_moshava2

 השכונה אושרה בועדה המחוזית לאחר שהוסרו 16 התנגדויות* שכונת טבריה המושבה תכיל 2080 יח"ד מתוכן 628 יח"ד צמודות קרקע כאשר ההגרלה , שיווק המגרשים ועבודות הפיתוח צפויים להתבצע בראשית 2018 * במסגרת עבודות הפיתוח של השכונה יורחב גם כביש 768 המוביל לביה"ח פוריה ל -4 נתיבים * ראש העיר יוסי בן דוד בירך על ההחלטה: "מדובר בנקודת מפנה דרמטית ויום היסטורי עבור העיר טבריה".

 

הועדה המחוזית לתכנון ובניה אישרה השבוע  באופן סופי את הקמתה של שכונת טבריה המושבה, וזאת לאחר דיון התנגדויות שנערך בוועדה. בדיון הוגשו לא פחות מ -16 התנגדויות שונות מרשויות סמוכות ומגופים ומוסדות הפועלים באזור. לאחר שכל ההתנגדויות קיבלו מענה או הוסרו במהלך הדיון, נסללה למעשה הדרך להקמת שכונת הדגל, שכונת טבריה המושבה שתיבנה אל מול קריית הספורט בטבריה עלית.  מדובר בהישג מרשים ומשמעותי לראש העיר יוסי בן דוד שכבר שלוש וחצי שנים דוחף ומקדם את הליך הקמת השכונה לאחר עשרות דיונים והשלמת תהליכי התכנון, למרות כל ההתנגדויות והמכשולים שהוצבו בדרך.

הקמת שכונת טבריה המושבה יחד עם קריית ההייטק שגם היא מסיימת בימים אלה תקופת הפקדה ברת תוקף, משתלבת במסגרת המדיניות העירונית של טבריה הדוגלת ביצירת מגוון מקורות תעסוקה לצד ענף התיירות שתגרום להשארת צעירי טבריה המוכשרים ואשר תמשוך משפחות חדשות וצעירות לעיר. שכונת טבריה המושבה הינה השכונה הגדולה ביותר שנבנית בטבריה ומיועדת לזוגות צעירים, משפרי דיור ומיועדת לכלל הציבור וגם מתן הקצאה חלקית מתוכננת לאנשי קבע, משטרה וכוחות הביטחון. במסגרת עבודות הפיתוח, שיווק המגרשים וההגרלות שצפויות להתבצע בראשית שנת 2018, יורחב גם כביש 768 לארבעה נתיבים, כביש המוביל לביה"ח פוריה ולצומת אלומות. העיר טבריה נמצאת בנקודה משמעותית בימים אלה עם תפנית שבאה לידי ביטוי בתנופת בנייה של שכונות חדשות רבות ומגוונות לכלל הציבור, הגדולה והחדשה שבהן, היא שכונת טבריה המושבה, השכונה תמוקם בחלקה הדרום-מערבי של העיר והפונה לנוף הרי הגליל, הכנרת ובקעת יבניאל, בסמוך לאצטדיון החדש שמוקם בימים אלה ולתחנת הרכבת העתידית, קריית המדע המתוכננת וקריית הספורט המוקמת בימים אלה. 

במסגרת בנית השכונה המשתרעת ע"פ שטח של 684 דונם ואשר תכיל כ 2080 יח"ד, יוקמו בתים צמודי קרקע הכוללים כ- 628 יחידות דיור בבניה חד טורית, חד משפחתיים ודו משפחתיים , בניינים של 4-5 קומות הכוללים כ- 198 יח"ד, בניינים של 8-10 קומות

הכוללים כ- 574 יח"ד ובניינים של 13-18 קומות הכוללים כ- 584 יח"ד. בנוסף ליחידות הדיור, התכנית כוללת 4,942 מ"ר עבור שטחי מסחר ו- 7,385 מ"ר עבור שטחי ציבור לטובת הקמת מוסדות חינוך, תרבות, רווחה וספורט. הפרוייקט יבוצע בשיתוף עיריית טבריה ותאגידיה העירוניים ומשרד הבינוי והשיכון. לצורך ניהול הפרוייקט רחב ההיקף נבחרה לאחרונה חברת "דנה הנדסה" לביצוע תשתיות השכונה. כמו כן הוקמה מנהלת וצוותי ההקמה ותכנון, ויועצים רבים השוקדים בימים אלה על תכנון התשתיות של "השכונה הירוקה" הראשונה בטבריה, שבה גם מתוכננת תשתית של "עיר חכמה" לרבות רשת סיבים אופטיים. בשכונת טבריה המושבה תוקם קריית חינוך חדשה ובה בתי ספר, גני ילדים, מעונות מרכזים קהילתיים חדשים, גני שעשועים, שבילי אופניים, מוסדות ציבור ודגש על פיתוח שטחים ירוקים ,גינות ציבוריות ופארקים.

ראש העיר יוסי בן דוד שהתבשר באופן אישי בשיחה טלפונית מאורי אילן יו"ר הועדה המחוזית לתכנון ובניה על האישור הסופי של הקמת השכונה התייחס להתפתחויות המשמעותיות: "אין ספק שמדובר כאן בנקודת מפנה דרמטית, ביום היסטורי ובבשורה גדולה עבור העיר טבריה ותושביה. מדובר בהחלטה חשובה מאוד שתשפיע באופן משמעותי על כל אזור הכניסה המערבי לטבריה. אנו יודעים היטב ופעלנו בשנים האחרונות להביא לכך שלצד תנופת הבניה הגדולה הקיימת כיום בעיר, אנו חייבים במקביל להיערך לאתר ולתת פתרונות קצה ומגוון של מקורות תעסוקה. אישורה של קריית המדע יתן לנו מענה מצויין בנושא זה, הן לסטודנטים והן לזוגות צעירים אשר חפצים להקים את ביתם בעיר טבריה. הקמתה של שכונת טבריה המושבה עם בניה צמודת קרקע בהיקפים שלא נראו עוד בטבריה, תסייע לנו להמשיך ולחזק את מאזן ההגירה החיובי לשמור על תושבי העיר טבריה, ולקלוט אוכלוסיה איכותית שבעבר בשני העשורים האחרונים לא מצאה פתרון בשל חוסר בניה צמודת קרקע. כעיקרון כל אזור הכניסה המערבי והדרומי של העיר הולך להשתנות עם הקמתה של קריית המדע ושכונת טבריה המושבה שמתווספות למעשה לעוד שני פרויקטים גדולים הקיימים באזור הזה: קריית הספורט עם אצטדיון עירוני חדש המוקם בימים אלה ותחנת רכבת עם תוואי מסילה שיגיע מעפולה דרך צומת גולני עד לקריית הספורט החדשה. ישנה חשיבות גדולה לאישור התוכניות שמהותן מנוע צמיחה ומנוף חשוב לפיתוחה של העיר, לצד חיזוק טבריה עילית ושכונה ד׳ ושכונה ג׳, וחיזוק ההתיישבות בטבריה ובגליל". עוד ביקש ראש העיר להבהיר באופן חד משמעי כי טבריה לא תאפשר הקמת תחנת גז בסמוך לשכונותיה הוותיקות והחדשות כאחד.

בתמונה לעיל: תצלום אוויר של מיקום  שכונת טבריה המושבה.

tveria_moshava4

בתמונה: תשריט של השכונה המתוכננת - שכונת טבריה המושבה.

tveria_moshava1

בתמונה: קידוחי ניסיון בקרקע – שכונת טבריה המושבה.

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים