אתה כאן
sideBarהשמש האירה פניה לרצי מרתון Winner טבריה הבינלאומי, שחגג 40 שנה להיווסדו PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

marathon2

העיר טבריה לבשה חג בסוף השבוע האחרון כאשר בסופו של דבר אירועי מרתון ווינר טבריה ה 40 במספר עברו בהצלחה יתרה. הדבר הבולט ביותר במרתון השנה הוא מזג האוויר המצויין והאופטימאלי ששרר ביום המרתון וזאת בניגוד למזג האוויר הסוער שהיה בשנה החולפת שהקשה רבות על הרצים,  בדיוק בשעה 07:30 הזניק ראש העיר יוסי בן דוד למעלה מ - 1500 רצי המרתון לדרכם הארוכה ובשעה 07:50 הוזנק גם המקצה ל 10.000 מטרים שבו נטלו חלק בין היתר גם ראש העיר צפת אילן שוחט ומנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי. את מקצה ה -10.000 הקדיש ראש העיר יוסי בן דוד לזכרו של רס"ן חגי בן ארי ז"ל, מפקד סיירת הצנחנים שנפצע אנושות במהלך מבצע "צוק איתן" והלך לבית עולמו בשבוע שעבר. השנה בוצעו מספר שינויים מהותיים שהוכיחו את עצמם בארגון המרתון כגון: שינויים במיקומי ההזנקה והסיום, שטח ההיערכות לקראת הריצה מוקם בפעם הראשונה בשטח גן העיר שכוסה לאחרונה, שידור לייב של כלל אירועי המרתון והריצה עצמה לאתר המרתון, אתר הספורט one, דף הפייסבוק העירוני ואתר העירייה.

בערב שלפני המרתון נערכה מסיבת העיתונאים וערב הפסטה המסורתי שהתקיים השנה במלון חוף גיא. במסיבת העיתונאים נטלו חלק: ראש העיר יוסי בן דוד, סגן ראש העיר דרור ללוש, מנכ"ל משרד התרבות והספורט יוסי שרעבי, מנכ"ל משרד התיירות אמיר הלוי, יו"ר איגוד האתלטיקה החדש עמי ברן, מ"מ ראש מינהל הספורט עופר בוסתן, מנכ"ל ארגון הפועל יורם אורנשטיין, יו"ר התאחדות בתי המלון בעיר אבי זנדברג, וראש המשלחת של הרצים מירדן. מקומו של מנכ"ל הטוטו איציק לארי במסיבת העיתונאים נפקד, עקב שפעת.   במהלך ערב הפסטה העניק ראש העיר מגן הוקרה למר שמעון חביב ששימש במשך שנים רבות כמנהל מחלקת הספורט הנוער והיה מעורב ב 25 מרתונים. מגן ההוקרה הוענק לשמעון חביב כאות לאור תרומתו הרבה לקידום הספורט בטבריה.

 מעל 1,500 רצו מרתון מלא (42.195 ק"מ, מהן 222 נשים, כאשר הרץ המבוגר ביותר הוא  בן 76!!), ועוד כ- 1,600 רצו במקצה ה- 10 ק"מ שהוזנק בשעה 07:50.  בין הרצים היו גם כ- 70 רצים מחו"ל מכ- 20 מדינות, מתוכם: 12 רצים מירדן, 8 רצים מרוסיה, 10 מארה"ב והיתר משאר העולם. כמו כן נטלו במרתון לא פחות מ 150 קבוצות ריצה מאורגנות. מסלול הריצה התחיל בטבריה, ברחוב הגליל, פנה דרומה לצמח, הקיף באופן חלקי את הכנרת, המשיך צפונה עד עין גב, וחזור, בכיוון ההפוך, באותה דרך עד לטבריה. בנוסף, הוזנקו גם מקצים, בהשתתפות 500 חיילי צה"ל מיחידות הצבא השונות ל- 5,000 מטרים ועוד כ- 400 תלמידים מבתי הספר של טבריה למקצה של 600 מטר. (ביחד נטלו חלק באירוע למעלה מ- 4,000 משתתפים!). בין קבוצות הריצה הרבות בלטה נוכחותם של רצי תנועת "כנפיים של קרמבו", בשיתוף פעולה עם ילדים בעלי צרכים מיוחדים וזאת בהתאם להבטחתו של ראש העיר יוסי בן דוד למסד מקצה לילדים בעלי צרכים מיוחדים במרתון. עוד 2 קבוצות ריצה של המשטרה ומג"ב ציינו את זכרם של השוטר יוסי קירמה ז"ל שנרצח בפיגוע והשוטר צהל חי ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו.

במסלול המרתון חצה את קו הגמר ראשון : ארגה הבטמו מארה"ב בתוצאה: 2:16:39. למקום השני הגיע הישראלי: גרמה אמרה (בן 30) מקבוצת אתלטי רמת השרון שהשיג את התוצאה הטובה אי פעם לישראלי במרתון בכורה: 2:17:20 , כמו כן השיג אמרה את הקריטריון לאליפות העולם שתתקיים בלונדון השנה. למקום השלישי הגיע ישראלי נוסף: וובה בריהון מקב' אתלטי לידר ירושלים בתוצאה: 2:21:52. בין הנשים הגיעה למקום הראשון: ג'ברמאריס היווט גברקידאן (מאתיופיה, שבמאי תהיה בת 22)  עם התוצאה: 2:25:45, שיא מסלול טבריה לנשים ושיא אישי שלה!, כאשר היא משפרת בלא פחות מ- 9 דקות את שיאה האישי ושיא המרתון לנשים. הישג זה גם יזכה אותה בפרס כספי נאה.

שיא מרתון טבריה של פטריק טאמבוהה מצרפת, בשנת 2012 (2:07:30) - לא נשבר במהלך המרתון והפרס על סך 100.000 הדולרים יצטרך להמתין לשנה הבאה למרתון ווינר 41 שייערך ב 05 לינואר 2018, כפי שהכריז ראש העיר יוסי בן דוד במסיבת העיתונאים.

גם השנה, בנוסף למקצה המלא של המרתון (42.195 ק"מ), התקיימו מקצים נוספים: מקצה תחרותי 10 ק"מ, שבו משולבים 500 חיילי צה"ל, ומקצה בתי ספר- קילומטר אחד.

את המרתון ארגנה חברת 'מרתון ישראל', בשיתוף עיריית טבריה, משרד התיירות ומשרד התרבות והספורט. במקצה ה- 10,000 מטר, סיים במקום הראשון: מוקט פטנה בתוצאה: 31:18 למקום השני הגיע: בלייסטיין קליימנס  עם התוצאה: 32:13, ולמקום השלישי הגיע: מוטי מזרחי מקבוצת רצי M&M, שהשיג את התוצאה: 33:03. בין הנשים הגיעה למקום הראשון: אירנה אור קונובלוב מקבוצת רצי רמת השרון שהשיגה: 37:06,למקום השני הגיעה: אלה פינוס – ישרים מהרצליה עם 37:51.

המרתון היה בפיקוח מלא של איגוד האתלטיקה בישראל, לרבות מתן תו תקן מקצועי, מדידות המסלולים, ייעוץ מקצועי וצוותי השיפוט. ענף התיירות בעיר קיבל חיזוק משמעותי כתוצאה מקיומו של המרתון מהכנסה ישירה שנאמדת ב כ – 9 מליון ₪. אמיר הלוי מנכ"ל משרד התיירות: "ישראל היא לא רק ארץ הקודש, היא גם ארץ המרתונים. אני רוצה לברך את עיריית טבריה ועובדיה ואת ראש העיר יוסי בן דוד, שהצליחו להעמיד מרתון לתפארת. אני בהחלט תומך בחזון של ראש העיר להגדיל ולהעצים את מרתון ווינר טבריה ואנחנו במשרד התיירות מתכוונים להגדיל משמעותית את נתח השיווק של מרתון ווינר טבריה כמותג בקהיליית הרצים בארץ ובחו"ל".

עמי ברן יו"ר איגוד האתלטיקה:" ברצוני להודות לראש העיר יוסי בן דוד שלקח אחריות והתקשר לעשרות ספורטאים באופן אישי. מרתון  ווינר טבריה זה מותג והוא מושרש ב D.N.A של כולנו. אין ספק שנפלה בחלקי הזכות להשתתף באחד האירועים הכי יפים ומושקעים בעולם. אנו נמשיך את שיתוף הפעולה המבורך עם עיריית טבריה וכבר בשנה הבאה נקיים במסגרת המרתון את אליפות ישראל כבשנים עברו". יורם אורנשטיין מנכ"ל ארגון הפועל: "אני לא מוותר על אירועי ספורט בפריפריה, מרתון ווינר טבריה הוא סמל, וסמל לא נוטשים. אדוני ראש העיר אני מצדיע לך על הנחישות בקיום המרתון, הוכחת לאורך כל הדרך שאסור לוותר על מרתון טבריה".

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד אמר בדברי הסיכום שלו: " אנו מצדיעים לאלפי הספורטאים המדהימים שעמדו באתגר ורצו לאורך קו המים מול הנופים  המדהימים של טבריה , הכנרת והרי הגולן, והוכיחו כוח רצון ראוי להערכה. אנו כבר נערכים לקיומו של המרתון מס' 41 שיתקיים ביום שישי ה – 05 בינואר 2018, נמשיך להשתפר ולשפר ונהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. אנחנו כבר מתחילים לעבוד על ההכנות למרתון הבא שיהיה המרתון ה 41  במספר. אני שמח על העליה במספר התלמידים שנטלו חלק במרתון, ישנה חשיבות לערכים וללמידה המשמעותית שניתן להפיק ביום כזה. אני אשקול את האפשרות לקיים יום לימודים חופשי בשנה הבאה, ע"מ לעודד את השתתפותם של כלל בתי הספר בעיר. כפי שהבטחנו נטלו חלק במקצים גם ילדים בעלי צרכים מיוחדים וגם בשנה הבאה נמסד מקצה ייחודי למטרה נעלה זו. כל כך הרבה אמונה, נחישות והשקעה הושקעו בארגון המרתון הזה. אני מבקש להודות לכל אחד ואחד: לוועדה המארגנת בראשות סגן ראש העיר דרור ללוש, לדורון עמיר מנהל מחלקת הספורט ולצוות המחלקה, לעופר פדן ו לכל הצוות מחברת מרתון ישראל, למשרדי התרבות והספורט והתיירות, לטוטו ווינר ולמרכז הפועל, לחברות נותנות החסות, להתאחדות בתי המלון בטבריה ולמלון חוף גיא על האירוח לאבי שחר הבעלים ולרותי אורן המנכ"לית , לפנינה שלו יח"צ, לרשות ניקוז נחלי כנרת, למועצה המקומית עמק הירדן, למכללת אוהלו, למשטרת טבריה למת"ח סנ"צ רן לוי, למד"א, ללוחמי האש, לעובדי העירייה ולכלל המתנדבים, לקב"ט העירייה, לשיטור העירוני, לכוחות האבטחה, לחברת רג"א, לקבלני המשנה, ולכל מי שנתן יד להצלחת מרתון ווינר טבריה ה-40.

בתמונה לעיל: הרצים נערכים על קו הזינוק.

marathon1

בתמונה: ראש העיר יוסי בן דוד מזניק את הרצים.

marathon3

בתמונה: ראש העיר, סגנו ויו"ר איגוד האתלטיקה עם שלושת המקומות הראשונים במרתון, גברים.

marathon4

בתמונה: ראש העיר, סגנו ויו"ר איגוד האתלטיקה עם שלושת המקומות הראשונים במרתון, נשים.

במסגרת ערב הפסטה נערך טקס הוקרה למר שמעון חביב  אשר שימש כרכז הספורט העירוני ומנהל מחלקת הנוער והספורט לשעבר בעיריית טבריה, בין השנים: 2002 - 1965 והיה מעורב בניהול של 25 מרתונים, מהם 11 מרתונים כמפיק ויו"ר הוועדה המארגנת. 

marathon6

בתמונה: ראש העיר מעניק למר חביב מגן הוקרה לאות פועלו ותרומתו רבת השנים לקידומו של מרתון ווינר טבריה הבינלאומי וקידום תחום הספורט בכלל.

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים