אתה כאן
sideBarמשה מזרחי מציג תערוכת ציורים -"ממראות החצר הקדמית" במרכז הורדוס PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

tarucha1

המסורת התרבותית המבורכת במרכז הורדוס נמשכת ומעגל התערוכות המתחלפות שוב משנה את זהותו. הפעם מציג את התערוכה הנוכחית משה מזרחי, יליד טבריה, עו"ד, מי שכיהן כחבר כנסת מטעם מפלגת העבודה, ניצב בדימוס וראש אגף החקירות במשטרת ישראל. מזרחי, בן למשפחה טבריינית שורשית, גדל והתחנך בעיר טבריה, שירת בסיירת אגוז ובמהלך שירותו נפצע ואיבד את אחת מעיניו. לאחר פציעתו למד בפקולטה למשפטים באוניברסיטת תל אביב והוסמך כעורך דין. בתחילת שירותו במשטרה כיהן כתובע פלילי והתקדם בסולם הדרגות עד לדרגת ניצב וכראש אגף החקירות במשטרת ישראל.

כמיטב המסורת, נערך טקס מכובד בכיכר הדר בהשתתפות עשרות מוזמנים, מכרים וחברים. הטקס נערך במעמד ראש העיר יוסי בן דוד, סגן יו"ר הכנסת ומזכ"ל מפלגת העבודה ח"כ חיליק בר, ח"כ פרופ' יוסי יונה, וסגן ראש העיר דודיק אזולאי.

ראש העיר יוסי בן דוד, ברך את משה מזרחי לרגל פתיחת התערוכה והודה בחום לכל משפחת מזר ולבעלי מרכז הורדוס מאיר דותן, על תרומתם להנצחת ולקידום המורשת התרבותית של טבריה, בעבר ובהווה. גם ח"כ בר וח"כ יונה דיברו בשבחו של מזרחי וסיפרו שהוא חסר לכולם במסדרונות הכנסת ובמליאה.  

תערוכת הציורים של משה מזרחי ממראות החצר הקדמית, אותה אוצר אחיו האמן הטברייני אורי מזר, מהווה אנטי תזה לתפקידו האחרון של מזרחי במשטרה כראש אגף חקירות, שם עסק בחצר האחורית  של החברה הישראלית. האח אורי הוסיף: "נפלה לי הזכות להיות האוצר של התערוכה הנפלאה הזו שהנושא המרכזי שלה הוא עולם הפרחים.

זה אך טבעי שבחרת בטבריה, העיר בה גדלת והתחנכת כמקום החשיפה הראשוני לתערוכה הזו. לצופים בתערוכה, הפרחים הם מסע התעוררות  של עולמנו  הפנימי הטוב, השואף ליופי ואסתטיקה. תערוכת יחיד ראשונה זו של משה, תעורר קרוב לוודאי את יצירתו של משה לבאות". בסיום חשף אורי מזר כי הוא ומשה יקיימו בקרוב בצוותא תערוכה משותפת שתוצג בתל אביב ובפאריז.

בתמונה לעיל: ראש העיר יוסי בן דוד, מברך את משה מזרחי בפתיחת התערוכה.

tarucha2

בתמונה: מראה כללי של משתתפי טקס פתיחת התערוכה בכיכר הדר בעיר.

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים