אתה כאן
sideBarהמלון הסקוטי ערך את האירוע המסורתי לציון יום הולדתו של המשורר הלאומי של סקוטלנד – רוברט ברנס PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

m_scoti1

במהלך השבוע החולף, חגגו בסקוטלנד וברחבי העולם, את יום הולדתו של המשורר הלאומי של סקוטלנד, רוברט ברנס שנולד לפני 260 שנה. גם במלון הסקוטי בטבריה, ציינו את המאורע המסורתי בערב מרשים, שכלל קוקטייל, ארוחת ערב והופעה של להקה סקוטית טיפוסית, אשר ניגנה שירי פולקלור סקוטיים להנאת המוזמנים. חלק מעובדי המלון, הופיעו בלבוש סקוטי מסורתי עם חצאיות. ונגנים עם חמת חלילים סקוטית, סיירו בין המוזמנים במהלך הערב.

הערב נערך במעמד ראש העיר טבריה רון קובי,  מר קני רוג'ר נציג הכנסייה הסקוטית במזרח התיכון, נציגים מהשגרירות הבריטית, יו"ר התאחדות בתי המלון בטבריה אבי זנדברג ומנכ"ל המלון פיטר היילה.

מנכ"ל המלון, מר פיטר היילה, הזמין את ראש העיר רון קובי, לשאת דברים ולברך את קהל המוזמנים. ראש העיר אשר, נאם בפני המוזמנים בשפה האנגלית, ברך את האורחים היקרים, בברכת ברוכים הבאים לטבריה, ציין לטובה את שיתוף הפעולה בין עיריית טבריה  למלון במגוון תחומים. והעלה על נס את פועלו של רוברט ברנס, לוחם החופש הסקוטי. ראש העיר ציטט משפט מפורסם משירו הידוע של ברנס, אשר פנה אל 45 נציגי סקוטלנד בפרלמנט הבריטי, ובו הוא מבקש מהם לשמור על האינטרסים הסקוטיים. בשיר כותב רוברט שהוויסקי היה זה שליווה וחיזק את הלוחמים הסקוטים לאורך ההיסטוריה וטבע את המשפט הידוע - freedom and whisky go together. משפט המסמל יותר מכל את יחסו של ברנס לוויסקי. רוברט ברנס היה הראשון ששם את הוויסקי על המפה ומיקם את המשקה כסמל האמיתי של סקוטלנד. מבחינתו וויסקי היה הרבה מעבר למשקה. וויסקי הוא סמל, וויסקי מייצג חופש וחירות, שלום ואחווה.
רוברט ברנס נפטר בשנת 1796 בגיל 37 – צעיר ומאושר. מאז ועד היום, בכל רחבי העולם חוגגים מידי שנה את יום הולדתו ומרימים כוסית לכבודו, לכבוד החופש עליו לחם, השוויון עליו כתב ויותר מכל, לוויסקי שכל כך העריך ואהב.

בתמונה לעיל: מנכ"ל המלון הסקוטי פיטר היילה, אבי זנדברג ורה"ע רון קובי

m_scoti2

בתמונה: ראש העיר רון קובי יחד קני רוג'ר נציג הכנסייה הסקוטית במזרח התיכון.

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים