אתה כאן
sideBarצה"ל יקיים מפגן צניחה מרהיב ביום העצמאות בכנרת מול טיילת אלון בטבריה PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

mifgan_azmaot

מדובר בשחזור של מפגן צניחה שנערך בעבר בכנרת עם צה"ל בשנת 1965 * המפגן יבוצע לאחר פניה של נציגי צה"ל לראש העיר יוסי בן דוד שנתן את ברכתו למהלך * מפגן הצניחה שייערך בסימן 70 שנה למדינת ישראל ולטבריה יהיה משולב במשט של שייטת 13 ומטס של חיל האוויר. * בטיילת אלון אשר צפויה לקלוט אלפי אנשים תוקם במה מרכזית עם מסכי ענק, הופעות של להקות צבאיות ואמנים נוספים * ראש העיר יוסי בן דוד: אני מברך את צה"ל על הבחירה בטבריה, זה הוא אירוע משמעותי, עם מסר ציוני, חינוכי של ערכים, ושרות משמעותי לצה"ל"

צה"ל יקיים מפגן ראווה של צניחה אוטומטית וצניחה חופשית במימי הכנרת אל מול טיילת אלון בטבריה בשעות הבוקר של יום העצמאות. מפגן הצניחה שיערך בשילוב משט של ספינות משייטת 13 ומטס של חיל האוויר, ייערך בסימן הצדעה ו 70 שנה למדינת ישראל, 70 שנה לשחרורה של טבריה ו2000 שנה להיווסדה של העיר.  לפני כמספר שבועות פנו גורמים בצה"ל ממנהלת אירועי ה 70 למדינה שהוקמה בצבא לשם כך, לראש העיר יוסי בן דוד ובדקו עמו את האפשרות לערוך את המפגן ביום העצמאות הקרוב. ראש העיר נתן את ברכתו למהלך וכבר השבוע התכנסה ישיבת עבודה ראשונית כולל סיור בשטח עם הנציגים השונים על הנעת התהליך. בהתאם לתכנון בשעה 11 בבוקר יובילו מטוסי תובלה של חיל האוויר מסוג "שמשון" כ 30 צנחנים שיצנחו בצניחה אוטומטית בשלושה יעפים אל מול טיילת אלון בטבריה, ומיד אחר כך יבצעו מפגן צניחה נוסף בסגנון חופשי. סירות של חיל הים משייטת 13 יאספו את הצנחנים אל החוף בטיילת. במקביל למפגן הצניחה או בסמוך לסיומו יעבור מעל הכנרת גם מטס חיל האוויר המסורתי כמדי יום עצמאות. במרכז הטיילת תוקם במה מרכזית עם מסכי ענק שישדרו בשידור חי את המפגן, במקביל ישהו עיתונאים מכלי התקשורת הארצית במטוסי חיל האוויר ויסקרו את האירוע המיוחד הזה בהובלת דובר צה"ל. אלפי האנשים אשר אמורים לפקוד את טיילת אלון ע"מ לחזות במפגן, יוכלו להאזין להסברים מקצועיים אודות המפגן מנציג צה"ל שיהיה על הבמה. כמו כן יוכלו גם לצפות על הבמה במופע של להקה צבאית ואמנים נוספים באווירה שמחה וססגונית של יום העצמאות.

בצה"ל מעוניינים לגייס אישיות צבאית בכירה מהעבר שתצנח יחד עם שאר הצנחנים, תברך את קהל המשתתפים, ותעניק לראש העיר מדליה מתנת ראש המטה הכללי של צה"ל לרגל 70 שנה למדינת ישראל וטבריה.

עקב המורכבות הלוגיסטית והבטיחותית של האירוע התכנסה כבר השבוע  באולם הישיבות של עיריית טבריה, ישיבת עבודה ראשונית בנושא. בישיבה נטלו חלק: ראש העיר יוסי בן דוד, מנכ"ל העירייה עופר אזרד, סא"ל ליאור אגסי מפקד יחידת הצניחה בצה"ל, אל"מ במיל' שרון נציגת מנהלת 70 שנה למדינה בצה"ל, נציג חיל הים - שייטת 13 , רפ"ק שרון פינטו - ק. אג"ם תחנת טבריה, מפקד השיטור הימי, נציגת רשות הספנות והנמלים, נציגי כב"א ומד"א, מפקד השיטור העירוני, קב"ט העירייה ומנהלי אגפים ומחלקות בעירייה. מיד לאחר מכן יצאו המשתתפים לסיור בשטח הטיילת, ובמרכז הימי בטבריה. ככל הנראה ינתן צו סגירת שטח לתחום מסויים בכנרת, ואיסור תנועת כלי שיט לפני המפגן, במהלכו ועד לסיומו. ראש העיר יוסי בן דוד אמר במהלך הישיבה: אני מברך את צה"ל על הבחירה בטבריה לקיים את המפגן. זה הוא אירוע משמעותי, עם מסר ציוני, חינוכי, של ערכים ושרות משמעותי לצה"ל. כל התכלית של יום העצמאות באה לידי ביטוי ביום הזה, שבו אנו מציינים בנוסף ל 70 שנה למדינת ישראל גם 70 שנה לשחרורה של טבריה, שהיתה העיר הראשונה ששוחררה במלחמת העצמאות".

בתמונה לעיל: כרזה על מפגן צניחה שהתקיים בשיתוף עם צה"ל בטבריה בשנת 1965.

mifgan_azmaot2

בתמונה: ישיבת העבודה באולם הישיבות של העירייה .

 

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים