אתה כאן
sideBarשיא נרשמים חדש מעל 7000 רצים יטלו חלק במרתון Winner טבריה ה -41 PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

maraton_

בעירייה קיימו ישיבת הכנה ועדכון לקראת במרתון ווינר טבריה ה - 41  *שיא נרשמים חדש נרשם כאשר 7000 איש צפויים להשתתף במרתון * לראשונה בתולדות המרתון יתקיים גם מקצה של חצי מרתון לאורך 21.1 ק"מ* ראש העיר טבריה יוסי בן דוד: "המרתון השנה יערך בסימן 2000 שנה לעיר טבריה וציון 70 שנה למדינה ו 70 שנה לשחרורה של העיר טבריה, אנו נערכים במלוא הכוח לקיומו של המרתון מס' 41 שיתקיים ביום שישי ה – 05 בינואר 2018, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר ".

בעיריית טבריה נערכה בשבוע החולף ישיבת הכנה ועדכון לקראת מרתון   Winnerטבריה הבינלאומי ה - 41, שיתקיים ביום שישי ה- 05/01/2018. בישיבה נטלו חלק ראש העיר יוסי בן דוד, יו"ר ועדת ההיגוי של אירועי המרתון סגן ראש העיר והממונה על החינוך דרור ללוש, מנכ"ל העירייה עופר אזרד, נציגי חברת "מרתון ישראל" האמונה על נושא השיווק, הרישום וההפקה של המרתון, נציגי איגוד האתלטיקה שיהיה אחראי על הצדדים המקצועיים של המרתון כגון תווי תקן, מדידות ושיפוט, מנהל מחלקת הספורט דורון עמיר, מנהלי מחלקות ואגפים בעירייה, נציגי כוחות הביטחון וההצלה, משטרה, מד"א וכב"א, יו"ר התאחדות המלונות בטבריה אבי זנדברג, ומנכ"לית התאחדות בתי המלון לימור פורטל. מרתון Winner טבריה, הממותג ברמה הבינלאומית כ :Sea of Galilee Marathon, הינו המרתון הוותיק והמהיר בישראל. מרתון טבריה מדורג במקום השמיני בעולם מבחינת התוצאה והוא אף מעניק פרסים כספיים יפים למנצחים, ובראשם פרס של 100.000 דולר לשובר שיא המרתון שעומד 02:07:30. בנוסף מרתון ווינר טבריה מתבצע במקום הנמוך ביותר בעולם במסלול ריצה נוח לצד קו המים המדהים לצד הכנרת. עופר פדן מחברת מרתון ישראל עדכן כי נרשם שיא חדש במספר המשתתפים ומספר הרצים שצפויים להשתתף במרתון יגיע ל 7000, כולל למעלה מ 100 קבוצות ריצה ומעל 145 רצים מחו"ל מ 32 מדינות והיד עוד נטויה. השנה לראשונה בתולדות המרתון יוזנק גם מקצה חצי מרתון באורך של 21.1 ק"מ יתקיימו מקצים לתלמידי בתי הספר בגילאים שונים, מקצה ל 5000 מטר ליחידות הצבא, מקצה ל 10.000 מטר והמקצה הארוך למרתון (42.195 ק"מ) שבמסגרתו גם תתקיים אליפות ישראל. עיריית טבריה תהיה אמונה על כל ההכנות של הצד הלוגיסטי במרתון לצד שיתוף פעולה מקצועי עם איגוד האתלטיקה. מיקום נקודות הזינוק והסיום כמו בשנה החולפת, כגון: שינוי המיקומים של קו הזינוק שהוסט 100 צפונה בתוך

 רחוב הגליל בסמוך לצומת הגליל והגלבוע ונקודת  הסיום שהוסטה כ 300 מטר דרומה ואשר תמוקם אל מול הכניסה למלון חוף גיא. השינוי במיקומים נעשה בין היתר בכדי להקדים את פתיחתם של רחובות הגליל והבנים ביום שישי לשעה מוקדמת יותר ולשחרר את מרכז העיר וגם להעניק מרווח פעולה למלונות ברחוב הבנים. במרתון יבוצע שימוש לראשונה גם בשטח גן העיר שם יערך יריד "אקספו" וחלוקת ערכות לרצים בערב המרתון, ולמחרת בשעות הבוקר המוקדמות ישמש כשטח אימון שחרור לפני הריצה וכמקום כינוס וחניה לרצים. כמו כן מיקום נקודת הסיום החדשה תאפשר היערכות טובה יותר למארגני המרתון בטיפול ברצים עם סיום המרתון. הרישום למרתון  נמצא בעיצומו באמצעות אפליקציית הרישום המרהיבה הנקראת Event, לצד אתר אינטרנט ודף פייסבוק מקצועי בנושא המרתון. אירועי הסיום והטקסים יהיו במלון חוף גיא במתחם מיוחד שנבנה לשם כך, ובו יתקיים הפנינג וקרנבל ספורטיבי גדול לרווחת משתתפי המרתון, בני משפחותיהם והאורחים הרבים. אחד היעדים שהעיקריים שהוצבו השנה הוא עידוד התושבים, והמשפחות להגיע כמה שיותר ולהשתתף במרתון שהינו האירוע העירוני הגדול ביותר המתקיים מידי שנה בטבריה. בערב יום חמישי תתקיים קבלת פנים לרצים במלון חוף גיא, מסיבת עיתונאים וערב הפסטה המסורתי. חלוקת ערכות לרצים ומתחם אקספו ססגוני יתקיים בערב המרתון בגן העיר במתחם מיוחד שהוכשר לידי כך.

ראש העיר יוסי בן דוד אמר במהלך הישיבה: " אנו מצדיעים לאלפי הספורטאים המדהימים שירשמו לאתגר לרוץ לאורך קו המים מול הנופים המדהימים של טבריה, הכנרת והרי הגולן. אנו נערכים במלוא הכוח לקיומו של המרתון מס' 41 שיתקיים ביום שישי ה – 05 בינואר 2018, במטרה להמשיך להשתפר ולשפר ולהפוך את מרתון טבריה לגדול יותר, מהיר יותר ואיכותי יותר. המרתון ממומן ברובו מתקציב עיריית טבריה ובעזרת טוטו ווינר, משרד התרבות והספורט ומשרד התיירות הצלחנו להפוך אותו לאירוע החשוב והמרכזי של העיר טבריה ואזור הגליל. מדובר באירוע חברתי מן המעלה הראשונה, אין עוד עיר בסדר גודל של טבריה שמקיימת אירוע ספורטיבי מרכזי רחב היקף שכזה, כבר 41 שנה ברציפות. השנה החגיגות מתחברות גם לציון 70 שנה להיווסדה של מדינת ישראל ו- 70 שנה לשחרורה של העיר טבריה, שהייתה העיר המעורבת הראשונה ששוחררה במלחמת העצמאות. אני קורא לכל קהיליית הרצים מהארץ ומחו"ל להמשיך להירשם למקצים השונים,  אני מזמין בהזדמנות זו את כל תושבי העיר להגיע ולהשתתף בחוויה ספורטיבית בינלאומית המביאה הרבה כבוד וגאווה לעיר שלנו. נקווה כולנו גם למזג אוויר סביר ביום המרתון, תודה לסגני דרור ללוש ולמנהל מחלקת הספורט דורון עמיר על כל ריכוז נושא

המרתון, ותודה לכל מי שעוסק בהכנות המרובות, בהצלחה למשתתפים ולמארגנים, אני סמוך ובטוח כי המרתון יהיה מהיר יותר ומרהיב יותר ".

בתמונה לעיל: ישיבת ההתנעה לקראת מרתון 2018 באולם הישיבות של העירייה.

maraton_zinok

בתמונה: שער הזינוק שהוצב ברחוב הגליל. 

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים