אתה כאן
sideBarכנס הגבאים השנתי לקראת ראש השנה נערך במעמד הרב הראשי לישראל דוד לאו שליט"א PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

bikor_harav1

הרב הראשי סייר במהלך כל היום בטבריה ונעל את הביקור בכנס הגבאים השנתי במלון קיסר * האירוע נערך בצל פטירתו של הרב הראשי לטבריה הרב דוד פרץ זצ"ל *  הרב לאו: "הגיעה העת שנחזק את ההידברות האחד עם השני במקום לדבר אחד עם השני".

השבוע, לקראת ראש השנה וחגי תשרי,  נערך כנס הגבאים השנתי כחלק ממסורת רבת שנים באולמי קיסר טבריה. אורח הכבוד בכנס השנה היה הרב הראשי לישראל דוד לאו, שערך סיור עבודה מקיף בעיר טבריה. סיור העבודה של הרב החל בקבלת פנים בלשכת ראש העיר ופגישת עבודה עם ראש העיר יוסי בן דוד. בקבלת הפנים בלשכת ראש העיר השתתפו: הרב שלמה דידי רב המוא"ז עמק הירדן, זיגדון אליהו סגן ומ"מ ראש העיר, דרור ללוש סגן ראש העיר, רפאל טרבלסי חבר מועצת העיר, מנכ"ל העירייה עופר אזרד, יו"ר המועצה הדתית יעקב שטרית, תמי לוי מנהלת אגף החינוך, משה דהן סגן מנהל אגף החינוך, ושמוליק ברבי מנהל המחלקה לתרבות תורנית. משם המשיך הרב לביקור בבתי הספר נועם ישראל בנות, בית יוסף ואורט במעלה חטיבת הביניים. אחר כך ערך הרב ביקור בבית הדין הרבני, העביר שיעור תורה בישיבה התיכונית ובסיום ביקר בקברות הצדיקים בעיר. כנס הגבאים נערך בחסות עיריית טבריה, המחלקה לתרבות תורנית והמועצה הדתית בטבריה. לכנס הגיעו עשרות גבאים ורבני שכונות מבתי כנסת שונים ברחבי העיר. הכנס נערך במעמד: הרב הראשי לישראל דוד לאו שליט"א, יוסי בן דוד ראש העיר טבריה, הרב שלמה דידי שליט"א, יעקב שטרית יו"ר המועצה הדתית, חברי מועצת העיר: רפאל טרבלסי וברוך ויצמן, הרב אליהו הכהן מנכ"ל המועצה הדתית, ויעקב אלמקייס ומאיר אוחנה עובדי המועצה הדתית. על הנחיית הכנס והארגון הופקד שמוליק ברבי, מנהל המחלקה לתרבות תורנית בעיריית טבריה. כמידי שנה הוגש לציבור הגבאים כיבוד קל  ושי צנוע  עם יומן שנה בהוצאת המועצה הדתית בטבריה. הרב הראשי הרב לאו הוקיר תודה לציבור הגבאים ואמר במהלך הכנס: "בהקדמה לתפילה נאמר: אדרבא שנראה את מעלות חברנו ולא את חסרונם, ושנדבר האחד את חברו בדרך הישר, חשוב לחזק את ההידברות האחד עם השני במקום לדבר האחד על השני. בדור שלנו מדברים ואף כותבים המון ברשתות החברתיות מסרים שליליים שחשופים בין היתר לילדים היקרים שלנו. אם נכבד האחד את רעהו, נמצא מכנה משותף והלוואי שתשרה בינינו אחווה ורעות, כבוד הדדי וכבוד לזולת".  

הרב דידי דיבר בשבחם של הגבאים ומנה אחת לאחת את כלל הפעולות להן, אחראים הגבאים בבית הכנסת, ועל האופי התובעני שמאפיין את תפקיד הגבאי. "מנהיג צריך שתהיה לו סבלנות, בלא סבלנות לא ניתן להנהיג, גם גבאי בית כנסת זה סוג של מנהיג. אתם המבצעים את תפקידכם לשם שמים, ראויים לכל ההערכה והלוואי ויתקיימו בכם דברי חז"ל : כל העוסקים בצורכי ציבור באמונה, הקב"ה ישלם שכרם".

ראש העיר יוסי בן דוד, הודה לגבאים על עבודתם המסורה וציין כי: " התכנסנו כאן למען גבאי בתי הכנסת, שקושרים בין המערכת הרוחנית הפרקטית לציבור, אתם ציבור הגבאים, המבצעים עבודת קודש לשם שמים למען ציבור המתפללים, נושאים על גבכם אחריות גדולה. ראש העיר הוסיף כי במסגרת תנופת הבניה הקיימת בעיר ובניית השכונות חדשות, נבנים גם בתי כנסת ומקוואות. כמו כן מבוצעות עבודות לשיפור דרכי הגישה לבתי הכנסת ברחבי העיר, התקדמות משמעותית בשיפוץ הנרחב במתחם קבר הרמב"ם בהיקף של 9.5 מליון ₪, קידום תוכנית לשיפוץ קברי רבי עקיבא ורבי חיא ובניו, הכשרת חניון לאוטובוסים ודרכי הגישה בכניסה הדרומית של מתחם קבר רבי מאיר, הצבת תחנת אוטובוס לחוף הנפרד, הרחבת חלקות הקבורה של בתי העלמין הישן והחדש ובניית סככת מספד חדשה בבית העלמין "טוהר רחל" . בסיום ברך ראש העיר את הציבור בברכת שנה טובה וגמר חתימה טובה.

בתמונה לעיל: ביקור בבית הספר אורט במעלה חטיבת הביניים.

bikor_harav2

בתמונה: הרב הראשי דוד לאו בקבלת הפנים בלשכת ראש העיר.

 

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים