אתה כאן
sideBarשכונת "הרקפות" בטבריה יוצאת לדרך במתווה של מחיר למשתכן PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

 rakafot2

בשבוע החולף הודיעה רמ"י על יציאת מכרז מחיר למשתכן בשכונת הרקפות בטבריה המיועד לקבלנים וליזמים * מתווה מחיר למשתכן יפעל ב 4 מתחמים בשכונה שעליהן ייבנו 758 יחידות דיור * רה"ע יוסי בן דוד: מדובר במכרז מתוקן , שיהיה אטרקטיבי יותר לקבלנים וזאת לאחר שבמשרדי האוצר והשיכון וברמ"י הבינו כי צריך להשתתף בעלויות הפיתוח בגלל אופי הקרקע".

במהלך השבועיים האחרונים, פרסם משרד האוצר בראשותו של משה כחלון ידיעות על הגדלת כמות ההגרלות באלפי יחידות דיור במספר ערים בכל רחבי הארץ. בולטת במיוחד היתה הנוכחות הדלה וכמעט אפסית של ישובים מהגליל ומהצפון בכלל. בעיר טבריה מתוכנן לפעול מתווה מחיר למשתכן במספר שכונות חדשות שחלקן נמצא כבר בעבודות פיתוח וחלקן נמצא בהליכי תכנון מתקדמים והפקדה בועדה המחוזית לתכנון ובניה בהיקף חסר תקדים של אלפי יחידות דיור.  שכונות כגון: "מול ארבל", טבריה המושבה, מורדות נחל רקת, הרקפות, מורדות טבריה ב', ועוד. בעבר יצאו מכרזים מטעם רמ"י לקבלנים גם בשכונת מול ארבל וגם באזור נחל רקת, אך הם נכשלו כי הקבלנים לשיטתם לא ראו במכרזים עדיפות כלכלית בשל עלויות הפיתוח הגבוהות של הקרקע באותם האזורים.  במשרד האוצר , השיכון וברמ"י הבינו כי אין מנוס אלא להשתתף בחלק משמעותי מעלויות הקרקע ולתת לקבלנים מכרזים עם תנאים עדיפים יותר. לאחר שנתיים וחצי של דיונים והליכי תכנון, יוצאת שכונת הרקפות לדרך. הרשות מקרקעי ישראל (רמ״י), הודיעה בסוף השבוע החולף על יציאתו לדרך של מכרז ״מחיר למשתכן״ והזמנה לקבלת הצעות לרכישת זכויות חכירה לבניית 758 יח״ד ב-4 מתחמים בבניה רוויה בטבריה בשכונת הרקפות (מורדות ואדי רקת).
לתשומת לב הציבור: המכרז מיועד בשלב זה ליזמים/קבלנים/חברות בלבד, אשר רוכשים זכויות בקרקע לבניית יחידות דיור. באשר לזכאים(רוכשי דירות), מידע בדבר ההגרלות יפורסם ע״י רמ״י, משרד האוצר ומשרד השיכון בהמשך ולרוכשי הדירות אין לשלם דמי השתתפות לרמ״י בשלב זה עבור השתתפות במכרז. ראש העיר יוסי בן דוד התייחס להתפתחות: "מדובר בסנונית ראשונה בכל הקשור למתווה של "מחיר למשתכן בטבריה", בקרוב יצא גם מכרז לקבלים מתוקן בשכונת מול ארבל, שגם שם יפעל המתווה בהיקף של 288 יחידות דיור, אנו ממשיכים לעסוק בכל המעטפת של תנופת הבניה וקידום הפרויקטים המרכזיים בעיר טבריה. רשמנו התקדמות משמעותית גם בשכונת טבריה המושבה וממש בימים אלה גם קריית המדע שתיבנה על שטח של 110.000 מ"ר נכנסת לתוקף של 60 ימים שלאחריה נוכל להוציא אותה לשיווק, ממש כמו גם שכונת טבריה המושבה שרק לאחרונה התחלנו לערוך שם קידוחי ניסיון מתקדמים בקרקע ובקרוב מאוד תצא אף היא לשיווק לקבלנים וליזמים.       

בתמונה לעיל: עו"ד עדיאל שמרון יחד עם ראש העיר יוסי בן דוד ותמיר ברקין מנהל מחוז צפון ברמ"י במהלך סיור בשכונת הרקפות – נחל רקת.

rakafot1

בתמונה: ראש העיר יוסי בן דוד, מעניק סקירה באזור שכונת הרקפות למשלחת של רמ"י בראשות עו"ד עדיאל שמרון.

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים