אתה כאן
sideBarגאווה לעיר טבריה: החיילת אלונה קלגנוב והחייל אלירן גבאי נבחרו בין מצטייני הנשיא לשנת 2017 PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

miztayni_nasi

החיילת אולגה קלגנוב משרתת כלוחמת במערך ההגנה האווירית בצה"ל* אלירן גבאי לקוי שמיעה סיים מסלול לוחם בהצטיינות * ראש העיר יוסי בן דוד: "גאווה גדולה לעיר, אני מתכוון לזמן אותם ללשכתי ולומר להם תודה ענקית בשם כל העיר טבריה" *

גאווה גדולה לעיר טבריה, כאשר בקבוצת הנבחרים למצטייני בית הנשיא לשנת 2017, מופיעים בגאון: החיילת אלונה קלגנוב והחייל אלירן גבאי, תושבי העיר טבריה.

סמל אלונה קלגנוב, בת 21 מטבריה, לוחמת הגנה אווירית מטבריה ומצטיינת נשיא המדינה לשנת תשע"ז, בכלל לא הייתה אמורה להיות לוחמת. לאחר שהתחילה את מסלול הלימודים הטכני החליטה לפרוש ונסות את מזלה במיון לוחמות.

סמל אלונה קלגנוב עלתה לארץ בגיל 10 ומספרת כי: "ידעתי שכשאתגייס אלך לקרבי. על אף חלומה, משפחתה רצתה שתשרת בתפקיד עורפי. אלונה הקשיבה לקולם, אך באמצע לימודי העתודה פרשה מהתכנית כדי להגיע לתפקיד לוחמת הגנה אווירית. על ההצטיינות היא אומרת: "אני מאוד מאושרת וזה כבוד גדול. מעבר לזה, אני מרגישה שזה אישור לכך שעשיתי את המעשה הנכון".

" אלונה, שנולדה ברוסיה, מספרת כי "מהרגע שעליתי לארץ ישר התאהבתי במדינה ואמרתי לעצמי שאני רוצה לתרום בה ושברגע שאתגייס לצבא אני אלך לקרבי. רציתי משהו שהוא גם קרבי וגם טכנולוגי ויותר התחברתי לתפקיד כשנחשפתי לזה במיון לוחמות".
על הצטיינותה ביום העצמאות: "אני נורא מאושרת וזה כבוד גדול. מעולם לא חשבתי שאוכל להיות מצטיינת נשיא וזה עבורי איזשהו סימן שעשיתי את הדבר הנכון, וזאת לא הייתה טעות. זה סימן שצריך ללכת אם הלב ולא רק עם הראש. פשוט ללכת עם הלב". בהצלחה בהמשך!"

סמל אלירן גבאי התגייס לחטיבת הנח"ל כלוחם. לאחר לימודים בישיבת חיספין שברמת הגולן. במהלך ההכשרה התגלה שאלירן סובל מלקות שמיעה. על אף הפרופיל הרפואי שירד, והוועדות הרפואיות שעבר, התעקש אלירן להישאר במסלול הכשרת הלוחם – והצליח, את המסלול סיים אלירן כמצטיין. אלירן התחנך במספר מוסדות בטבריה כגון נועם, חטיבת הביניים אורות נריה והישיבה התיכונית. כמו כן אלירן עוסק רבות בתרומה לקהילה ופועל רבות במסגרת עמותת שכן טוב.

ראש העיר יוסי בן דוד: " ראשית ברצוני לברך מקרב לב את מקבלי אות הנשיא,  אין ספק שזו גאווה גדולה לעיר טבריה. אלונה ואלירן היקרים מהווים מודל לחיקוי עבור כלל בני הנוער בעיר ובארץ בכלל. ההצטיינות שלהם היא דוגמא ומופת, נתינה ותרומה, שליחות יוזמה ודוגמא אישית. הצטיינות שמגיעה קרוב לוודאי מהחינוך בבית ועל כן אני סמוך ובטוח כי ההורים גאים עד מאוד. אני מתכוון להזמין את אלירן ואלונה ללשכתי ולברך אותם באופן אישי בשמה של כל העיר טבריה.

רפאל טרבלסי, חבר מועצת העיר וחברו הטוב של אלירן גבאי בירך ואמר לאחר קבלת אות מצטיין נשיא המדינה : "אלירן גבאי - אח יקר, מהרגע הראשון שנפגשנו, אתה מצטיין בשבילי. מצטיין "שכן טוב טבריה", מצטיין בעשייה חברתית, מצטיין בנתינה, מצטיין ביה"ס נועם, חטיבת הביניים "אורות נריה והישיבה התיכונית טבריה, מצטיין באהבת העם והארץ. אתה פשוט דוגמא ומופת לתושבי העיר טבריה בכלל ולנוער הטברייני האיכותי בפרט. לתפארת העיר טבריה ולמדינת ישראל! טבריה גאה בך."

את אות מצטיין הנשיא קיבלו השנה 121 חיילים, מתוכם 19 קצינים ו-102 חיילים סדירים. 15 מהחיילים המצטיינים הם חיילים בודדים וחמישה מתוכם התנדבו לשרת בצה"ל. 24 מהחיילים והקצינים לא נולדו בישראל, כשהמדינות שמהן הגיעו החיילים העולים הרבים ביותר הן ארצות הברית, אתיופיה ורוסיה.

 67 מהחיילים והקצינים המצטיינים משרתים במערך הלוחם של צה"ל,  ו-18 נוספים מוגדרים תומכי לחימה. השאר, 36 חיילים וקצינים, אוחזים בתפקידים עורפיים. 49 חיילות וקצינות קיבלו את אות ההצטיינות השנה, והן מהוות כמעט 41% מכלל החיילים שייקחו חלק בטקס המרגש. לצדן קיבלו 71 גברים את תואר מצטיין הנשיא.

בתמונה לעיל: אלונה קלגנוב ואלירן גבאי ממצטייני הנשיא לשנת 2017

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים