אתה כאן
sideBarהעיר טבריה התייחדה עם 208 בניה ובנותיה בטקס יום הזיכרון PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

yom_hazicaron2

העיר טבריה שכלה במערכות השונות 208 חללים ועוד 70 נפגעי פעולות האיבה* השנה נערך הטקס בסימן האחים והאחיות השכולים* אורח מיוחד בטקס: מייק האקבי שהתמודד בעבר על המועמדות לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית* טרם הטקס ערכו חניכי תנועות הנוער את תהלוכת הדגלים המסורתית שיצאה מרחוב הגליל לכיוון בית העלמין * ערב "שירים לזכרם" נערך זו השנה השניה בבית יד לבנים החדש.

העיר טבריה, התייחדה השבוע עם זכרם של בניה ובנותיה שנפלו במערכות ישראל השונות ובפעולות האיבה. רבים מתושבי העיר, ובהם בני המשפחות השכולות השתתפו בשבוע שעבר בעצרת המרכזית לציון יום הזיכרון לחללי מערכות ישראל ופעולות האיבה. העיר טבריה שכלה 208 בנים ובנות במערכות ישראל, בעת שירותם הצבאי ובזרועות הביטחון. כמו כן, 70 מתושבי העיר נרצחו בפעולות האיבה השונות שביצעו המרצחים מארגוני הטרור. העצרת נפתחה בשעה 20:00 עם השמעת צפירת הדומיה בת שתי דקות לזכר הנופלים . ברגע של התייחדות פנימית הרכין עם ישראל את ראשו, והדגל הלאומי הורד לחצי התורן לצלילי תרועת האבל. הטקס נערך במעמד בני המשפחות השכולות, ראש העיר טבריה יוסי בן דוד, הממונה על המחוז במשרד הפנים בועז יוסף, סגני ראש העיר, חברי מועצת העיר, סגן מפקד משטרת טבריה, נציגי צה"ל, שב"ס, כב"א , מד"א, ארגון נכי צה"ל, גמלאי צה"ל וחניכי תנועות הנוער. בטקס אף השתתף אורח רם מעלה שהגיע במיוחד מארה"ב והיה אורחו האישי של ראש העיר יוסי בן דוד: מייק האקבי, מי שהתמודד בעבר פעמיים על המועמדות לנשיאות ארה"ב מטעם המפלגה הרפובליקנית וכיהן גם כמושל מדינת ארקנסו.

הטקס היה מונגש לציבור החרשים וכבדי השמיעה, כאשר לאורך כל הטקס ניצבה מתורגמנית אשר העבירה את המידע בשפת הסימנים. במקביל לטקס הוקרנה מצגת אודות הנופלים, מצגת זו נערכה מחדש לאחר שנים רבות, ע"י חברת "תבונה". על החלק האומנותי של הערב הופקדה להקת הזמר העירונית של קונסרבטוריון ויצו טבריה בניצוחו של עמרי מראד, ואת מלאכת ההנחייה ביצע בהצלחה מאיר עמר.

ראש העיר טבריה יוסי בן דוד נשא דברים בפני ההורים השכולים ואמר בין היתר בנאומו:

"לדאבוננו, בשל המציאות הביטחונית, מתרחבת מידי שנה משפחת השכול הלאומית, ומצרפת לשורותיה משפחות נוספות. נמשיך לשאת בליבנו תפילה ותקווה, לחזרתו הביתה של בן טבריה הלוחם אורון שאול ז"ל והדר גולדין ז"ל וכלל נעדרי וחללי  צה"ל שמקום קבורתם לא נודע.

208 – מאתים ושמונה, בנים ובנות, שכלה העיר טבריה במערכות ישראל ובקרבות הרבים על תקומת המדינה ובעת שירותם בצבא ההגנה לישראל ובזרועות הביטחון.  יום הזיכרון הזה הוא יום בו אנו זוכרים גם  את קורבנות פעולות האיבה, 70 בני ובנות העיר טבריה נספו בפעולות האיבה השונות על ידי המרצחים מארגוני הטרור. השנה נערך טקס יום הזיכרון בסימן האחים והאחיות. האחים והאחיות היקרים משמשים כמשענת להורי החללים, וממשיכים לשאת את נטל האובדן וחובת ההנצחה גם לאחר פטירת ההורים. אתם בני המשפחות השכולות, אתם נושאים יותר מכל בנטל הצער והיגון, את הזכרונות המייסרים והגעגוע ליקיריכם שאינו מרפה. למדים מכם ומצדיעים לכם על יכולת העמידה והעוצמה שאתם מפגינים ועל היכולת שלכם לקום ולהמשיך ללכת. צוואתם ומורשתם של יקיריכם - יקירנו, מאירות את הדרך בה אנו פוסעים ומאפשרות לכולנו להמשיך לחלום ולהגשים ולפעול למען עתיד טוב יותר. יהי זכרם של הנופלים במערכות ישראל, בעת שירותם הצבאי, אנשי זרועות הביטחון וקורבנות פעולות האיבה – ברוך, לעד, אמן".

בהמשך העצרת המרכזית, הונחו זרים לזכרם של הנופלים והוקראו קטעים לכבודם ע"י נציגי המשפחות השכולות. אייל אביטן נשא דברים לזכרו של אחיו סמ"ר עדי אביטן ז"ל שנפל בקרב בגזרת הר דב שבגבול הצפון, ורבקה ימין שנשאה דברים לזכרו של אחיה רס"ן מאיר עינב מקייס ז"ל שנפל בעת מילוי תפקידו. בני המשפחות השכולות אף הדליקו אבוקות זיכרון לזכרם של 208 הנופלים במערכות ישראל ובעת שירותם הצבאי ובזרועות הביטחון ולזכר 70 הנספים בפעולות האיבה. בסיום האירוע נאספו חניכי תנועות הנוער בצוותא, לשיר שירים לזכרם של הנופלים. למחרת שעה קלה טרם קיום הטקס הצבאי בבית העלמין, התקיימה התהלוכה המסורתית של חניכי תנועות הנוער מרחוב הגליל לחלקה הצבאית. בטקס הצבאי בבית העלמין נטלו חלק: המשפחות השכולות, ראש העיר יוסי בן דוד, סגניו, חברי מועצת העיר, נציג המדינה ח"כ הפרופ' מנואל טרכטנברג ,נציג צה"ל תא"ל איתן דהן, סנ"צ יניב סוויסה ממשטרת ישראל ותושבים רבים.

בתמונה לעיל: ראש העיר נושא דברים בטקס יום הזיכרון.

yom_hazicaron3

בתמונה: תהלוכת הזיכרון של חניכי תנועות הנוער.

yom_hazicaron1

בתמונה: הטקס הצבאי בבית העלמין בחלקה הצבאית.

 

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים