אתה כאן
sideBarהמפכ"ל רנ"צ בדימוס שלמה אהרונישקי הציג לראש העיר מודל חדש לניתוח מערך הפיקוח העירוני PDF גרסת הדפסה דואר אלקטרוני

pikuachשמירה 

מפכ"ל המשטרה בדימוס רב ניצב שלמה אהרונישקי וסגן המפכ"ל לשעבר ניצב בדימוס ניסים מור, הגיעו בשבוע החולף לפגישת עבודה בלשכתו של ראש העיר יוסי בן דוד, ובמהלכה הציגו השניים בפני ראש העיר מודל חדש לניתוח מערך הפיקוח העירוני. רנ"צ אהרונישקי מכהן כיום כמנכ"ל ובעלים של חברת N.S.P, חברה ליעוץ ביטחוני  ומכללה ללימודי ביטחון שבין יתר עיסוקיה, הכשרת מערך הפקחים ברשויות המקומיות בשיתוף בעלי מקצוע, מתוך מטרה לייצר יתר יעילות ומקצועיות במערך הפקחים ולבחון את שדרוג מערך הפיקוח העירוני של הרשות על מנת למקסם את הפעילות והשירות לאזרח.

מחלקת הפיקוח על יחידותיה כולל השיטור העירוני מהוות נדבך חשוב ומרכזי למימוש החזון ותפיסת העולם של הרשות המקומית, יחד עם זאת  ובעיקר לאור המדיניות וההתפתחויות בתחום איכות החיים בעשור האחרון, נמצא שנדרשת בחינה ובדיקה של מערכי הפיקוח הקיימים לצורך התאמה לתפיסה ולמציאות המובלת על ידי ראש הרשות. מערך הפיקוח העירוני ברשויות המקומיות אמון על  אכיפתם של חוקי עזר עירוניים שמטרתם, בין היתר, להביא לשמירת הסדר במרחב הציבורי, עבודתם החשובה של אנשי הפיקוח העירוני משפיעה באופן ישיר ומידי על אורח חיי התושב ועל תפיסתו את המרחב הציבורי: שכונות המגורים, שטחי המסחר והבילוי בעיר וכדומה. כזכור החל משנת 2012 נבנו במספר גדול של יחידות חדשות של שיטור עירוני לצד יחידות הפיקוח הקלאסיות דבר שאמור להשפיע על אופן ההתמודדות והפעילות בתחום איכות החיים.

ראש העיר יוסי בן דוד  אמר במהלך הפגישה: "כי תחום הביטחון האישי ואיכות חיי האזרח תופסים אחיזה גדלה וגוברת בקרב השלטון המרכזי והרשויות המקומיות. המורכבות והתנאים בהם פועלים הרשויות המקומיות יוצרים מציאות מתמדת של פער בין הצרכים לבין המשאבים העומדים לרשותם כך שיש למצותם באופן מיטבי. פער המשאבים מחייב התייעלות, פיתוח מודלים חדשניים, מקצועיות ושיתופי פעולה".
ראש העיר הוסיף כי יבחן את הנושא לעומק ויפעל למען קידום התכנית.

 בתמונה לעיל: ניצב בדימוס ניסים מור, רה"ע יוסי בן דוד ורנ"צ בדימוס המפכ"ל לשעבר שלמה אהרונישקי בסיום הפגישה בלשכת ראש העיר. 

 
מפה תיירותית small_line_02 מסלולי טיול small_line_02 נופשים בחופים