הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
Eng
Fra
סגור תפריט

מרתון Winner טבריה ה-43 - המרתון הראשון של העשור

הזנקת מרתון winner טבריה ה-43
תאריך: 07/01/2020

​​

מרתון Winner טבריה ה -43 יצא לדרך עם 7000 רצים מ-35 מדינות בעולם. מרתון ווינר טבריה הידוע ברחבי העולם גם Sea of Galilee Marathon  פתח  את עונת המרתונים הבינלאומיים לשנת 2020.
מרתון Winner טבריה, הינו המרתון הוותיק (43 שנות מסורת) המתבצע לאורך מסלול ריצה נוח לצד קו המים המדהים של  הכנרת. 
ראש העיר רון קובי שהזניק ברך את הרצים "המרתון הראשון בישראל (משנת 1977), שסלל דרך לענף ולתרבות הריצה בארץ, מזמן לרצים אצלנו מסלול שטוח ומהיר, ריצה לצד נופי הכנרת וההרים הירוקים סביב לה וחגיגה שלא נפסקת לאורך 42.2 ק״מ. המרתון השנה מתוכנן בסמוך לטיילת על שפת הכנרת, כך שלכל הרצים ובני משפחותיהם מצפה חוויה ייחודית נוספת, ססגונית יותר שתתפרס על פני כמה ימים ברחבי העיר ותעניק חגיגה ספורטיבית שלמה לרצים ולבני משפחותיהם". 
עפרה שרון, מ"מ יו"ר הטוטו: זוהי השנה התשיעית ש WINNER גאה להיות נותן החסות הרשמי של מרתון טבריה המציין 43 שנות פעילות. מרתון  WINNER טבריה מייצג במובנים רבים את החזון של הטוטו: קידום הספורט ההישגי לצד טיפוח הספורט העממי במדינת ישראל. מרתון הוא הרבה מעבר לאימון ופיתוח יכולות גופניות אלא גם כלי חשוב להעצמה והגשמה אישית, ואמצעי לעיצוב זהות וערכים כגון: תחרותיות, הישגיות ומצוינות לצד סובלנות, הוגנות, נאמנות וחברות. בכל שנה מחדש זה מרגש לראות כיצד האתגר האדיר של המרתון מצליח לחבר בין אנשים מתרבויות, רקע, שפות ומקומות שונים על פני הגלובוס".
עופר פדן מנכ"ל מרתון ישראל,  החברה המפיקה ומשווקת את המרוץ הבינלאומי, מעדכן ״השנה כמו בכל שנה, סימנו לעצמנו למטרה לייצר חגיגה של כמה ימים וחוויה מיוחדת לרצים. לחבר לסוף שבוע אחד את קהילת הרצים עם תושבי העיר טבריה בתכני האירוע ובפעילות אקטיבית בכל אירועי המרתון. בנוסף יש לנו יעד להפוך את המרתון לחוויה תיירותית בת גם בקרב תיירות הפנים וגם התיירות הנכנסת בעיר טבריה."
 מאחורי מרתון ווינר טבריה עומד שיתוף פעולה בין השותפים חברת מרתון ישראל, עיריית טבריה, טוטו וינר, איגוד האתלטיקה, הפועל, משרד התיירות ומשרד הספורט.
​השנה אירח המרתון לראשונה משלחת של רצים מירדן, שהגיעה לישראל באישורו של מלך ירדן, כדי לקחת חלק באירוע הבינלאומי. 
תוצאות סופיות ממרתון Winner טבריה ה-43: 
אלוף מרתון Winner טבריה הוא מלקה תחלואני, פעם ראשונה שרץ מרתון וסיים בתוצאה 2:14:55. 
למקום השני הגיע אמיר רמון אלוף ישראל, שסיים בתוצאה 2:25:40 (מקום ראשון כללי).
במקום הראשון לנשים הגיעה ברכה (ביטי דויטש), אלופת ישראל פעם שנייה ברציפות ששברה שיא אישי וסיימה בתוצאה 2:32:26.