הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
Eng
Fra
סגור תפריט

יש לך רעיון לסטארטאפ ולא יודע מאיפה להתחיל? - מסלול יזמות טכנולוגית לצעירי טבריה והסביבה

בוגרי המחזור הראשון של התכנית בטבריה בצילום משותף עם ראש העיר רון קובי
תאריך: 12/01/2020
​​​​
משרד הכלכלה פותח בטבריה אקסלרטור (מאיץ) אשר יספק ליזמים החדשים מעטפת מקצועית ותומכת משלב גיבוש הרעיון ועד לגיוס הכסף הראשון
ההרשמה למחזור 2020 של תכנית המאיצים הטכנולוגיים בעיצומה
שר הכלכלה והתעשייה, אלי כהן: "התכנית הייחודית של הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים היא בשורה של ממש שמעניק משרד הכלכלה והתעשייה ליזמים בטבריה. מדובר בכלי נוסף שנועד לתמרץ סטארטפים בתחילת הדרך, בעיקר באזורי הפריפריה, ולתת להם הכלים המקצועיים והליווי הנדרש לממש את הפוטנציאל ולהצליח. לצד קורסי היזמות בפריפריה, אנו פועלים בכלים נוספים לרבות הקמת חממות טכנולוגיות שיהוו בסיס לקידום החדשנות ולבניית אקוסיסטם יזמי טכנולוגי, שהם המפתח להמשך שגשוגה של הכלכלה הישראלית"
ראש עיריית טבריה, רון קובי: "אחרי סיום מוצלח של מחזור ראשון של המאיץ הטכנולוגי בטבריה, אנו מברכים על פתיחת מחזור נוסף ומאמינים כי המקום ימשיך להוות בשורה של חדשנות, יזמות ורוח של חשיבה יצירתית ופיתוח ההיי-טק בטבריה והסביבה. אנו מודים למשרד הכלכלה והתעשייה, הסוכנות לעסקים קטנים ולמעוף טבריה על שיתוף פעולה יוצא דופן לקידום הכלכלה והצמיחה האזורית"
משרד הכלכלה והתעשייה, באמצעות הסוכנות לעסקים קטנים ובינוניים, מקדם תרבות של יזמות טכנולוגית בפריפריה. תכנית המאיצים הטכנולוגיים הושקה לראשונה ב-2019, במסגרתה הוקמו אקסלרטורים (מאיצים) ב-20 יישובים ברחבי הארץ, מצפון ועד דרום. כמו כן, הוקמו שניים נוספים שפועלים ברמה הארצית, ומיועדים למשרתי מילואים פעילים ולחברה הערבית. בתכנית לקחו חלק 379 יזמים חדשים ולאור ההצלחה בשנה החולפת ההרשמה לתכנית השנייה לשנת 2020 כבר בעיצומה. 
מטרת התכנית הינה האצת רעיונות ויזמות משלב גיבוש הרעיון ועד לגיוס הכסף הראשון. בתכניות אלו ניתנים ליזמים כלים ניהוליים, תכנוניים, ניתוח שוק ולקוח, הבנת המשמעות של קניין רוחני  ועוד ועד פיתוח תכנית עבודה, אבני דרך ותכנית עסקית כוללת – הכל בתלות ברמת הבשלות של המיזם שנכנס לאקסלרטור. 
האקסלרטור מציע מעטפת מקצועית תומכת, ליווי והכוונה בהקמת המיזם וקידומו אל עבר שוק המטרה, תוך סיוע באיתור לקוחות, שיתופי פעולה וגיוס השקעה. כמו כן, מקבלים היזמים החדשים:
• מתחם עבודה – HUB - מקום ישיבה בחלל עבודה משותף הכולל חדרי ישיבות וסביבת עבודה מותאמת לסטארטאפים במידת האפשר
• הכשרה יזמית ומיומנויות עסקיות 
• הרצאות ותכנים מקצועיים בנושאי יזמות טכנולוגית, חשיפה לתכנים מרתקים שיעשירו את המיזם והיזם ויובילו אותו אל השלב הבא
• ליווי מנטורים מקצועיים בעלי ידע בתחום הטכנולוגי של כל מיזם ובעלי ניסיון בהקמה או בניהול סטרטאפים או חברות הייטק
• סדנאות מעשיות- את הידע הנרכש במסגרת התכנית יוכלו היזמים לתרגל בסדנאות מעשיות ולקבל את הפידבק הנדרש בכל שלב בתהליך
• מפגשים עם לקוחות פוטנציאלים, אנשי תעשייה, משקיעים ואנשי מקצוע שונים מעולמות ההייטק
• דמו- דיי - מפגש מסכם במסגרתו יוכלו המשתתפים להציג את מיזמיהם בפני אנשי תעשייה, חברות הייטק, משקיעים, קרנות הון ובעלי עניין.
בין הסטארטאפים שסיימו את המחזור הראשון של תכנית האקסלרטור של מעוף-טק קריית שמונה, הינה חברת NutriLess שגייסה  השקעה ראשונית של מיליון שקלים. החברה פיתחה תהליך ייחודי המאפשר להפוך פסולת רעילה הנותרת בתהליך ייצור יין, למקור מזון עשיר בחלבונים מלאים, סיבים תזונתיים, עשיר במגוון חומצות אמינו חיוניות ומינרלים. 
מירה עוואד-ח׳רייש בוגרת מחזור מאיץ הייבריד  2018, גייסה סכום השקעה ראשוני עבור פיתוח פלטפורמה למתן ייעוץ יופי חכם בהתבסס על מאפייני הפנים של האישה ומוצרי האיפור ברשותה. האפליקציה מבוססת על טכנולוגיות מתקדמות של בינה מלאכותי וראייה ממוחשבת. הידע והנתונים עבור הטכנולוגיה מסופקים מהשותף האסטרטגי ירין שחף, בעל בית הספר הגדול לאיפור בישראל.

רן קויתי, מנהל הסוכנות לעסקים קטנים והבינוניים במשרד הכלכלה והתעשייה:  "רעיון האקסלרטורים הינו רעיון מקובל בעולם וגם כאן בישראל, בה לבדה פועלים למעלה מ-250 אקסלרטורים שונים שהוקמו על ידי חברות הייטק, משקיעים, עמותות, גופים פרטיים ועוד, רובם ממוקמים במרכז הארץ. לאור הצלחת התכנית בשנה החולפת, אנו רואים חשיבות רבה להמשיך ולקדם את הנושא, שכן אנו רואים כי יש יזמים חדשים בכל רחבי הארץ, שיכולים להצליח ובגדול עם הכוונה וליווי מתאימים".
התכנית תתקיים בישובים הבאים (מצפון לדרום): קרית שמונה, טבריה, נוף הגליל (נצרת עלית), עפולה, כרמיאל, נהריה, עכו, רמלה, לוד, בית שמש, ירושלים (חברה חרדית), מטה בנימין, אשדוד, קרית גת, אשקלון, שדרות, דימונה ואילת. בנוסף, כאמור, נפתחות 2 תכניות ברמה הארצית. 
למידע נוסף על התכנית ולהרשמה למחזור 2020, כנסו לאתר: maoftech.org.il