הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
Eng
Fra
סגור תפריט

הודעת יו"ר הועדה הממונה לתושבים בעקבות האירועים הביטחוניים

לוגו עיריית טבריה
תאריך: 19/05/2021

​​

תושבים יקרים
בימים האחרונים, כמו כל עם ישראל, אנו עוקבים אחר האירועים הביטחוניים ופועלים 24/7 בשיתוף פעולה מלא עם כוחות הביטחון להכנת העיר לכל מצב אפשרי.
ההתפרעויות ברחובות העיר הופסקו ביד קשה וזאת בזכות פעילות נחרצת של משטרת ישראל ושיתוף פעולה צמוד שלי ושל בכירים בעירייה.  לשמחתנו,  הצלחנו בשקט ללא רעשי רקע מיותרים לגרום לדעיכה מהירה של התופעה המיותרת הזאת בעיר טבריה שהינה עיר תיירות וכל תופעה כזאת גורמת לשבר כלכלי מיותר של כל העסקים בעיר.

בנוגע לחשש לירי על אזור טבריה מכיוון החזית הצפונית, אנו בקשר רציף עם פיקוד העורף ומקיימים בתדירות גבוהה ישיבות הערכות לכל התרחישים האפשריים. בשלב זה, ההנחיה לאזור שלנו היא שיגרה מלאה ורגילה ואין צורך בפתיחת מקלטים ציבוריים שהם ערוכים ומוכנים ע"י העירייה למקרה חירום . בשעת הצורך ככל שנדרש (נקווה שלא נגיע לזה ) המקלטים ייפתחו. 

יש לזכור שבכל מקרה של חירום, הכניסה למרחב המוגן היא תוך 60 שניות מהאזעקה, כך שלמעשה כמעט ואין סיכוי להגיע בפרק זמן זה למקלט ציבורי, ולכן כל תושב צריך לפעול על פי הנחיות פיקוד העורף ולשהות במרחב המוגן הקרוב ביותר אליו (ממ"ד, ולמי שאין ממ"ד – חדר מדרגות, חדר פנימי). 
יחד עם זאת, ללא קשר לאירועים האחרונים, אני מבקש מכל בעלי המקלטים הפרטיים והמשותפים להכין אותם למקרה חירום, כלומר לפנות מהמקלטים שבבתי מגורים ובבניינים משותפים את כל הציוד המיותר שמאוחסן שם ע"י אחד הדיירים, לנקות את המקום ולהכין את המקלט לשימוש שאליו יועד – לשמש כמקלט ולא כמחסן.

אני מדגיש שוב שאנו פועלים בשיתוף פעולה עם הגורמים הביטחוניים המקצועיים וככל שיהיה שינוי אנו נעדכן בהתאם, בינתיים טבריה חוזרת לשגרה מלאה ונקווה שכל המדינה תחזור לשגרה מלאה בהקדם.

בברכה,
בועז יוסף
יו"ר הוועדה הממונה​