הפעל נגישות לקוראי מסךנגישותדלג לתוכן מרכזי
 
Eng
Fra
סגור תפריט

"מקומי" תכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה הנגב והגליל מגיעה לטבריה

מקומי תכנית מנהיגות
תאריך: 29/04/2021

​​​​

המשרד לפיתוח הנגב והגליל ממשיך לחזק את המנהיגות המקומית בפריפריה ומשיק תכנית מנהיגות לצעירים בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית:
מקומי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל מגיעה לטבריה ומזמינה להשפיע העיר שלכם
צעירי טבריה יש לכם הזדמנות לחזק את יכולת ההשפעה על סביבתכם הצטרפו עכשיו למקומי תוכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל המופעלת על ידי כל ממזרח שמש ישראל חברים. תוכנית המנהיגות מקוֹמי הוקמה על ידי המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל במטרה לחזק מנהיגות מקומית צעירה בפריפריה החברתית והגאוגרפית ובמסגרת התוכנית למעלה מ- 500 צעירים יוכשרו כמנהיגים מקומיים ויקבלו כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית תוך חיזוק הזהות המקומית, הרחבת רשת הקשרים, הובלת מיזמים חברתיים שתמיד חשבתם שצריך לקדם תוך למידה וקבלת כלים להתפתחות אישית.

התוכנית מיועדת לצעירים בגילאים 20-40 שעשיה חברתית קהילתית חשובה להם ורוצים להשפיע על העיר שלהם. התוכנית הינה שנתית וכוללת קורס עם כ- 20 מפגשים, 3 מיזמים קהילתיים שקבוצת הצעירים תקדם בקהילה המקומית, 2 אירועי שיא וכנס ארצי לכלל הרשויות המשתתפות בתוכנית. התוכנית מאפשרת לצעירים בלמעלה מ 40 רשויות מקומיות בנגב, בגליל ובפריפריה החברתית לקבל הכשרה כמנהיגים מקומיים על ידי הקניית כלים ומיומנויות בתחום פיתוח והעצמה אישית לצד חיזוק הזהות המקומית, יכולות מנהיגות וחשיבה ביקורתית, הנעת תושבי הקהילה, מיפוי הקהילה ואופן הבנת צרכיה, ארגון וביצוע מיזמים והוצאה לפועל של פרויקטים קהילתיים. התכנית תתקיים בכל הארץ על פי חלוקת אזורים דרך ארבעה גופים שונים; הסוכנות היהודית, אג'יק, מעשה וכל ישראל חברים.

מנכ"ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל, אריאל משעל: המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל רואה בצעירים את הגורם המניע ליצירת קהילה חזקה בעלת חוסן חברתי, המוביל לחוסן לאומי ופועל באופן מתמיד לחיזוק מנהיגות צעירה בישובים בנגב ובגליל ובפריפריה החברתית. תוכנית המנהיגות מקוֹמי הינה צעד נוסף לחיזוק ההשפעה של הצעירים ושל מרכזי הצעירים על סביבת חייהם. התוכנית תפעל באמצעות מרכזי הצעירים שהקים המשרד, המעניקים מעטפת בתחום פיתוח קריירה, תעסוקה, פנאי וקהילה וחיזוק המנהיגות המקומית. הצעירים הם מנוע הצמיחה שמייצר קהילה חזקה ומנהיגות מקומית בשגרה ובמיוחד בחירום ובשנה האחרונה נוכחנו לגלות מה כוחם של מרכזי הצעירים בחירום שהיוו במשבר נגיף קורונה את חוד החנית בכל הקשור להובלת החוסן החברתי בחירום״.
תוכנית מקוֹמי מאפשרת עשיה חברתית בשטח תוך חיבור לזהות האישית ומתן מקום לקול של כל משתתפת ומשתתף ולמידה בית מדרשית של יהדות חברתית בתהליך קבוצתי מכיל ומעצים. הצטרפו עכשיו ל״מקומי״ תכנית המנהיגות של המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל המופעלת על ידי כל ישראל חברים .

בתמונה מנכ״ל המשרד לפיתוח הפריפריה, הנגב והגליל אריאל משעל, קרדיט צלם: לע״מ